Türkiye’de hassas hale gelen piyasa koşulları, yüksek getiri performansları ve düşük riskleriyle öne çıkan gayrimenkul yatırımlarına olan talebi arttırmıştır. Gelişen Türkiye gayrimenkul pazarında, yatırım konusunda seçici olmak ve titiz davranmak önemlidir. Artık gayrimenkullerin de diğer menkul yatırım araçları gibi değerlerinin korunması ve maksimum finansal getiriyi sağlamaları amacıyla profesyonel olarak yönetilmeleri kaçınılmaz hale gelmiştir.

Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı hizmeti ile bireysel veya kurumsal gayrimenkul portföyünüzün ticari başarısının sürdürülebilir olmasını ve değerlerinin arttırılmasını sağlar. Gayrimenkul Yatırımı Danışmanlığı hizmeti almak isteyen bireysel veya kurumsal müşterilerimizin yatırım beklentileri değerlendirilerek, yatırım stratejileri oluşturulur.

Bu hizmet kapsamında Portföy Yöneticilerimiz:

Yeni gayrimenkul yatırımı yapacak müşterilerimize:

  • Genel olarak gayrimenkul yatırımı hakkında bilgi verir. Getiri ve değerlendirme beklentilerini anlayarak bir yatırım stratejisi oluşturur.
  • Oluşturulan yatırım stratejisi doğrultusunda araştırma ekibinin bulduğu gayrimenkuller değerlendirilir ve yatırım portföyü oluşturulur. Sonrasında gayrimenkul portföyünüzün zaman içindeki değer değişimi ve verimini sürekli test eder ve gerekli revizyonları yaparak maksimum fayda ve kazanç elde etmenizi sağlar.

Mevcut gayrimenkul yatırımı olan müşterilerimize:

  • Gayrimenkullerinizin envanterini çıkarır, belirli kriterler (kullanım şekli, coğrafi dağılımı, gelir modeli, kira kontratlarının geçerlilik süreleri, orta ve uzun vadeli piyasa beklentileri) doğrultusunda portföyünüze değer biçer ve portföyünüzü optimize etme ve kurumsal stratejinizin bütünleyici bir parçası yapma fırsatlarını yaratır.
  • Kapsamlı bir mevcut durum analizini takiben, gayrimenkullerinizin yapısı, kârlılık ve potansiyeline bağlı olarak sizin için geleceğe dönük bir gayrimenkul stratejisi geliştirir.
  • Sorunlu gayrimenkulleriniz için hızla ve yaratıcı bir kurtarma stratejisi ve aksiyon planı oluşturur.
  • İpotekli gayrimenkulleri alım/satım işlemlerine hazır hale getirebilmek için gerekli olan işlemleri yürütür; satıcıyla alıcı arasındaki ilişkiyi yöneterek söz konusu gayrimenkuller ile hızlı ve sorunsuz hareket olanağı sağlar.
  • Gayrimenkul portföyünüzün zaman içindeki değer değişimi ve verimini sürekli test eder ve gerekli revizyonları gündeme getirerek maksimum fayda ve kazanç elde etmenizi sağlar.

Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı hizmeti tek seferlik bir alışverişin ötesinde, yatırım büyüklüğünüzü arttıracak stratejik adımları ortaya koyan, portföy değerinizi arttırırken size getiri sağlayacak adımlar attıran uzun soluklu bir danışmanlık hizmetidir.